banner_tsf
arzum
GSB_mavi_-1
small
Ödül Töreni
haber2014 Türkiye Kadınlar Şampiyonası ödül töreni 13 Mart 2014 tarihinde saat 17.00'de Ankara Barcelo Otel'de gerçekleştirildi. Ödül töreninde söz alan Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay satrancı ülkemizin bütün okullarında seçmeli ders haline getiren protokol sonrası Türkiye’de hemen her çocuğun bu seçkin spor ile tanışma fırsatı bulduğunu hatırlatırken, satrancın okullara girmesiyle bu dersi alan kız öğrenci sayısının geçen yıla oranla dört kat artış gösterdiğinin altını çizdi.

Gelecek yıllarda Türkiye Kadınlar Şampiyonasına katılımın artarak sürmesini ve beş yıldır federasyonun yanında olan, bu şampiyonanın son derece nezih ve üst düzey gerçekleşmesinde büyük rolü olan Arzum ile birlikteliğin uzun yıllar devam etmesini gönülden arzu ettiğini sözlerine ekledi.

IMG 0905
TSF Başkanı Gülkız Tulay
behiye arsan
Behiye Ersin Arsan

Şampiyona sponsoru Arzum Elektrikli Ev Aletleri Pazarlama Direktörü Behiye Ersin Arsan ise yaptığı konuşmada "2009 yılından beri Türkiye Kadınlar Şampiyonası'na destek vermekteyiz. Satranç sporunun desteklenmesini ve gençlerin bu spora yönlendirilmesini gönülden arzu ediyoruz. Türkiye Satranç Federasyonu'na teşekkür ediyor, burada mücadele eden tüm sporculara yaşamlarında başarılar diliyorum" dedi.

nalbantoglu
Ankara Vali Yardımcısı Nihat Nalbantoğlu


Vali Yüksel'in selam ve sevgilerini ileterek konuşmasına başlayan Ankara Vali Yardımcısı Nihat Nalbantoğlu, şampiyonaya Arzum'un sponsor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülkedeki tüm şirketlerin böylesi ciddi ve önemli sponsorlukları örnek almaları gerektiğini vurgulayan Nalbantoğlu, şampiyonada görev alan federasyon yetkililerini ve sporcuları kutladı. Devletin en önemli görevlerinden birinin gençleri spora yönlendirmek olduğunu ve sporun her dalına ilgi gösterilerek, nezih ortamlarda gerçekleştirildiğini görmekten keyif aldığını belirtti. Türkiye'de satrancın lisanslı sporcu sayısında bir numara olmasından gururla bahseden Nalbantoğlu, şampiyonanın kadınlar gününe denk getirilmesini de çok isabetli bulduğunu söyledi.

Ödül törenine iştirak eden isimler arasında Ankara GHSİM Spor Şube Müdürü Gürsel Uzunca, Arzum Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Pazarlama Müdürü Yeliz Bilgin Ünal, Federasyon Genel Sekreteri Onur Çubukçu ve Ankara Satranç İl Temsilcisi WIM Nilüfer Çınar Çorlulu yer aldı.

gursel uzunca
 Ankara GHSİM Spor Şube Müdürü Gürsel Uzunca ve Başkan Tulay
IMG 0930
 Şampiyona Başhakemi Fatma Yılmaz anı plaketini Başkan Tulay'dan aldı
IMG 0932
 Behiye Ersin Arsan - Gülkız Tulay
IMG 0942
 Nalbantoğlu ve Tulay
IMG 0976
IMG 1007
 Kübra Öztürk, Betül Cemre Yıldız ve Khayala Isgandarova
IMG 0985
IMG 1033
2014 Kadınlar Şampiyonu Betül'ü kutluyoruz.
 
Turkish Chess Federation © 2014